czwartek, 23 stycznia 2014

Prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Seria 1.,
czyli zdjęcie w oryginalnej ramce

   Dziś, zgodnie z zapowiedzią, opisuję pierwszy prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka, jaki wykonałyśmy z Malutką.
    Zaproponowana praca plastyczna dla Maluszków jest bardzo łatwa do wykonania i nie zajmuje zbyt dużo czasu [sprawdziłyśmy to osobiście. Wykonanie trzech takich ramek przez małe rączki zakrawa bowiem niemal na hurtową produkcję, a tu proszę, poszło nam naprawdę szybko!].
    Do wykonania prezentu potrzebne były: kartonowe/tekturowe ramki [można zrobić samemu, albo kupić w każdym większym sklepie budowlano-dekoracyjnym. Cena ok. 2zł, zależna od wielkości/koloru], kolorowe guziki, wybrane zdjęcie, ozdobny lizak lub, np. papierowy kwiat oraz nieodłącznie dobra dwustronna taśma klejąca.
    Jedynym zadaniem Malutkiej było przyklejenie guzików na ramkę [rzecz jasna, wg własnego uznania ;)]. Reszta należy do dorosłego.
    Kilka dni wcześniej wywołałam zdjęcie Malutkiej [akurat to, które dostałam od Pracodawców wraz z urodzinowym mmsem, okazało się idealne!]. Na fotografii [okolice dłoni] zrobiłam 2 niewielkie nacięcia [jedno wyżej, drugie nieco niżej w odległości ok. 1cm], a następnie wsunęłam między nie pasujący do całości lizak. Foliowe papierki ułożyłam tak, aby jak najbardziej zakryły "robocze dziurki".
    I tak oto tym sposobem [całkiem prostym, prawda?] Babcie otrzymały w prezencie słodki kwiat, zaś Dziadek specjał z motylkiem ;). [Zdjęcia dodane za zgodą Rodziców Podopiecznej].


    Malutka z zapałem tworzyła małe dzieła, a ze słów Rodziców wynika, że równie chętnie obdarowała nimi Świętujących! Stąd ocena nie może być inna niż:

5 komentarzy:

 1. Pomysłowe :)

  www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale to ślicznie wygląda! Jestem fanką takich prezentów, ponieważ są one bardzo sentymentalne, no i oczywiście są bardzo fajną pamiątką. Jeśli chcielibyście coś do takiego prezentu dorzucić, to ja polecałabym Wam zerknąć sobie na stronę https://duka.com/pl/prezenty/prezenty-dla-dziadka Tam znajdziecie wszystko to, co na pewno się Wam spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie bardzo ciekawie napisane. Czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł na prezent. Dziadkowie kochają upominki, które są własnoręcznie zrobione przez ich wnuki. moi synowie dali dziadkom laurki, oraz wełniane skarpety do tego. Wszystko dziadkom się spodobało.

  OdpowiedzUsuń