czwartek, 23 stycznia 2014

Prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Seria 1.,
czyli zdjęcie w oryginalnej ramce

   Dziś, zgodnie z zapowiedzią, opisuję pierwszy prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka, jaki wykonałyśmy z Malutką.
    Zaproponowana praca plastyczna dla Maluszków jest bardzo łatwa do wykonania i nie zajmuje zbyt dużo czasu [sprawdziłyśmy to osobiście. Wykonanie trzech takich ramek przez małe rączki zakrawa bowiem niemal na hurtową produkcję, a tu proszę, poszło nam naprawdę szybko!].
    Do wykonania prezentu potrzebne były: kartonowe/tekturowe ramki [można zrobić samemu, albo kupić w każdym większym sklepie budowlano-dekoracyjnym. Cena ok. 2zł, zależna od wielkości/koloru], kolorowe guziki, wybrane zdjęcie, ozdobny lizak lub, np. papierowy kwiat oraz nieodłącznie dobra dwustronna taśma klejąca.
    Jedynym zadaniem Malutkiej było przyklejenie guzików na ramkę [rzecz jasna, wg własnego uznania ;)]. Reszta należy do dorosłego.
    Kilka dni wcześniej wywołałam zdjęcie Malutkiej [akurat to, które dostałam od Pracodawców wraz z urodzinowym mmsem, okazało się idealne!]. Na fotografii [okolice dłoni] zrobiłam 2 niewielkie nacięcia [jedno wyżej, drugie nieco niżej w odległości ok. 1cm], a następnie wsunęłam między nie pasujący do całości lizak. Foliowe papierki ułożyłam tak, aby jak najbardziej zakryły "robocze dziurki".
    I tak oto tym sposobem [całkiem prostym, prawda?] Babcie otrzymały w prezencie słodki kwiat, zaś Dziadek specjał z motylkiem ;). [Zdjęcia dodane za zgodą Rodziców Podopiecznej].


    Malutka z zapałem tworzyła małe dzieła, a ze słów Rodziców wynika, że równie chętnie obdarowała nimi Świętujących! Stąd ocena nie może być inna niż:

4 komentarze:

 1. Pomysłowe :)

  www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale to ślicznie wygląda! Jestem fanką takich prezentów, ponieważ są one bardzo sentymentalne, no i oczywiście są bardzo fajną pamiątką. Jeśli chcielibyście coś do takiego prezentu dorzucić, to ja polecałabym Wam zerknąć sobie na stronę https://duka.com/pl/prezenty/prezenty-dla-dziadka Tam znajdziecie wszystko to, co na pewno się Wam spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie bardzo ciekawie napisane. Czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń