O mnie

Ciociunia Kasiunia, Niania Kania lub po prostu Ciocia Kasia, czyli
Pedagog z wykształcenia, niania z zamiłowania.O sobie:

    Jestem odpowiedzialną, pogodną i kreatywną 27-latką mieszkającą w Krakowie, w dzielnicy Bieńczyce. W lipcu 2012r. skończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie [kierunek: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna].
    Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym charakteryzują mnie: uczciwość, pasja i ambicja. Pragnę się rozwijać, dlatego, w miarę możliwości, biorę udział w kursach, szkoleniach lub/i warsztatach doskonalących.
    Jestem osobą zdrową i bez nałogów. Rodzicom zapewniam wgląd do aktualnych badań lekarskich [książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych].Moimi podstawowymi dewizami są:
  • zapewnienie Dziecku poczucia bezpieczeństwa i dostarczenie radości,
  • wspieranie rozwoju młodego człowieka we właściwym dla niego tempie,
  • bycie cierpliwym przyjacielem, a jednocześnie osobą konsekwentną, wprowadzającą i przestrzegającą wraz z Podopiecznymi podstawowe zasady,
  • obdarzenie Malca zaufaniem i umożliwienie mu podejmowania własnych decyzji
    [oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i przy zapewnieniu bezwzględnego bezpieczeństwa],
  • w celach wychowawczych wykorzystywanie metody modelowania, czy motywującego wzmocnienia pozytywnego. Stawiam również na narzędzia metody NVC. Z powodzeniem praktykuję bowiem wyrażanie uczuć, czy okazywanie szeroko pojętej wdzięczności,
  • dostosowanie się do planu wychowawczego Rodziców.

    Uważam, iż moimi największymi atutami w pracy z Dziećmi są cierpliwość, wyważona konsekwencja oraz traktowanie Dziecka, jak równego sobie. Okazuję najmłodszym szacunek i zwracam się do nich tak, jakbym chciała, aby zwracano się do mnie, np. używam zwrotów grzecznościowych. Nie mam oporów by prosić, dziękować i przepraszać, gdyż uważam, że dawanie Dzieciom dobrego przykładu to najlepszy sposób na ich wychowanie.


   "ROSNĘ - ŚMIEJĘ SIĘ - UCZĘ SIĘ"
   Jako opiekunka pragnę zapewnić Podopiecznym masę radości, dlatego też wraz z nimi wymyślam ciekawe zabawy, w których aktywnie uczestniczę. Zabawy te są różnorodne. Wplatam w nie także elementy edukacyjne. W efekcie, poza dawaniem przyjemności, uczą i rozwijają.
    Posiadam odpowiednio dostosowane materiały do pracy z najmłodszymi [zarówno autorskie, jak i starannie wyselekcjonowane spośród dostępnych na rynku].


   PRYWATNIE:
- pasjonatka i kolekcjonerka klocków Lego, szczególnie zestawów Paradisa z lat '90,
- zakochana bez pamięci w swoim rozpieszczonym, czekoladowym jamniku, którego nauczyłam nawet otwierać szuflady ;),
- doceniająca i regularnie odwiedzająca zakątki Polski; stawiam pierwsze kroki na szlakach Tatr, ponadto marzy mi się, aby odwiedzić każdą (!) nadmorską miejscowość w Polsce.

Brak komentarzy: