sobota, 12 kwietnia 2014

Ene, due, rabe... Są boćki, nie ma [jeszcze!] żabek ;).
Praca plastyczna: Bociany z płatków kosmetycznych

    Szukając inspiracji na wiosenne prace plastyczne dla Maluszków, natrafiłam w Google na grafikę przedstawiającą ciekawe i proste w wykonaniu bociany z płatków kosmetycznych. Po kliknięciu na zdjęcie zostałam odesłana na bloga mama w domu, czyli stronę pełną pomysłów na aktywne i kreatywne spędzanie czasu z Dziećmi. Co tu dużo "gadać", sama przecież się nimi zainspirowałam ;). Do rzeczy.
    W zeszły czwartek, korzystając z pomysłu owej blogowiczki, zrobiłyśmy [wraz z Malutką] wesołe, wiosenne bociany. Do ich wykonania potrzebne nam były zaledwie: płatki kosmetyczne vel. waciki, czerwony papier kolorowy lub techniczny, czarny pisak i klej/dwustronna taśma klejąca. No, tak, na głowach naszych boćków znalazły się także ruchome oczy, ale kto czyta bloga, ten już wie, że u nas to jeden ze stałych "punktów programu" ;).

    Pierwszego długonogiego ptaka zrobiłyśmy wspólnymi siłami, z przewagą mojego instruktażu ;). Jak to zwykle u nas bywa był to taki pokazowy model:

    Pozostałe bociany to w większości dzieło Podopiecznej.
    Największą frajdę sprawiło jej oczywiście mazianie klejem [co zresztą gdzieniegdzie widać ;)] i dekorowanie gotowych wytworów pisakiem [taaaa, dzięki czarnemu flamastrowi jeden bociek wygląda jak po zażywaniu kąpieli błotnej ;)].

    Muszę przyznać, że boćki niezwykle przypadły do gustu Malutkiej. Oprócz tego, że praca plastyczna jest całkiem efektowna, to na dodatek prosta w wykonaniu [nawet niespecjalnie rozpisywałam się nad kolejnością jej tworzenia].
    Po powrocie Rodziców Mały Słodziak przypisał wszystkim ptakom odpowiednie role. I tak oto powstała Rodzina Bocianów: Mama, Tata i Dzidziuś. Niedługo w domu Podopiecznej pojawią się także żabki, tak do kompletu ;). Na pewno się nimi tutaj pochwalimy. A tymczasem pierzastym dajemy:

1 komentarz:

  1. Ale fajoweee! :D po świętach coś potworzymy z młodą ;) Aktualnie skończyłyśmy kartki dla dziadków na Wielkanoc :) wielkoformatowe ;) bo na kartkach A4 :P

    www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń