środa, 12 marca 2014

Jak tworzyć dobre relacje z Dzieckiem?
Warsztaty NVC w Krakowie

    Witam Was wszystkich serdecznie.
    Tym razem mój post kieruję głównie do Rodziców, Opiekunów i wszystkich zainteresowanych z Krakowa. Już w tę sobotę [15.03] rusza bowiem wiosenna edycja warsztatów pt. Jak tworzyć dobre relacje z Dzieckiem, które są inspirowane metodą Porozumienia Bez Przemocy.

    Jesteście ciekawi, dlaczego piszę na stronie akurat o tych warsztatach? To proste! Sama od dawna chciałam wziąć w nich udział, ale do tej pory, niestety, nie miałam sposobności [albo grupa nie została utworzona, albo nieprzewidziane wydatki uniemożliwiały opłacenie kursu, albo, tak jak ostatnio, moje plany zostały pokrzyżowane przez chorobę].
    Dodatkowo, ze względu na to, iż warsztaty są dofinansowywane, ich cena, co tu dużo mówić, jest niezwykle zachęcająca i okazyjna! Poniżej szczypta najważniejszych informacji.

   Prowadzący: p. Agata Olszak-Szymula; doświadczona trenerka rozwoju osobistego i komunikacji.
   Miejsce: Kraków, Dwór Czeczów.
   Start: 15.03, godz.10:00.
   Koszt: zaledwie 15zł/spotkanie.

    Cykl składa się z 4-ech dwugodzinnych spotkań o następującej tematyce:
   1. Jak zacząć rozmowę? 4 kroki do porozumienia.
   2. Dziecko w emocjach. O sile empatii.
   3. Jak odmawiać i jak reagować na odmowę dziecka? Czyli asertywność wg NVC.
   4. Nagrody i pochwały – co stosować w zamian? O wdzięczności w NVC.

    Tak więc jeśli macie chęć dowiedzieć się, jak budować kontakt z Dzieckiem poprzez rozmowę lub nauczyć się reagować w emocjach [zarówno własnych, jak i tych towarzyszących Dziecku], zapraszam do zapoznania się ze szczegółami i do dołączenia do grupy [zapisy w Dworze Czeczów: osobiście lub telefonicznie]. Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio na stronie - KLIK.

8 komentarzy:

 1. Brzmi bardzo ciekawie, ale obiecałam sobie, że przystopuję z kursami/warsztatami itd. Ty na tej edycji będziesz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, ja się wybieram :). Mam nadzieję, że do soboty będę zdrowa jak rydz!
  Może jednak jeszcze się skusisz? Nadarzy się doskonała okazja do pedagogicznych dyskusji ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie tym razem. Miałam już kilka szkoleń w ostatnich miesiącach, zostało mi jeszcze jedno w następną sobotę i naprawdę potrzebuję przerwy (i czasu, by nową wiedze i pomysły w życie wprowadzić). Natomiast chętnie poczytam o Twoich wrażeniach z warsztatów - jeśli planujesz napisanie ich.

   Usuń
 3. Szkoda że mam tak daleko :( Gdybym akurat była na śląsku w domu rodzinnym, miałabym bliżej...eh :) Ale ciekawe te warsztaty, mam nadzieję że opowiesz jak było? :))

  www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy będzie okazja, aby to uczynić na blogu ;), ale ewentualnie napiszę do Ciebie e-mail :).

   Muszę jednak wspomnieć, że byłam już na warsztatach, które między innymi opierały się na pedagogice bliskości, NVC, itp. Bardzo dobrze je wspominam! Wiedza wyczytana w książkach/poradnikach nie trafia do mnie aż tak jak ta, którą zdobędę w czasie trwania szkoleń/kursów. Nie ma to jak aktywne działanie, nauka od innych, dyskusje i prawdziwe anegdoty w tle :)!
   Tak, już się nie mogę doczekać ;).

   Usuń
 4. Tyle ciekawych rzeczy w Krakowie się dzieje! Chwilami zazdroszczę tamtejszym nauczycielkom, że mają to na wyciągnięcie ręki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano, nie zaprzeczę. Ja również bardzo się cieszę, gdy tylko wynajdę coś ciekawego ;). Mimo to, muszę dodać, że nie ma aż tak dużego zainteresowania, jakby się można spodziewać. Niejednokrotnie nad tym ubolewam, bo właśnie przez małą ilość chętnych niektóre szkolenia po prostu się nie odbywają :(.

   Usuń
 5. Wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam wszelkie warsztaty nvc.
  http://www.nvc.zgora.pl/

  OdpowiedzUsuń