Wyjazd wakacyjny już za mną, do końca urlopu zostało zaledwie kilka dni, a tu tyle zaległości. Chyba nie sposób je nadrobić, tym bardziej że do końca współpracy z obecną Podopieczną został mi tylko tydzień. Tak, jeden tydzień. Wikusia, nawet nie wiedząc dokładnie kiedy, stała się dużą Panną, która od września zawita w progach przedszkola.
Korzystając jednak z nadarzającej się okazji dzielę się z Wami tym, czym jest mi najłatwiej, czyli kolejnym pomysłem na pracę plastyczno-techniczną.
Tym razem mogłabym podsumować, że należy ona do kategorii tych bardziej odtwórczych, a to dlatego, że skorzystałam z szablonów znalezionych w internecie [linki umieszczę Wam poniżej]. Wertując podstrony googla w poszukiwaniu ciekawie wyglądających dinozaurów [bo to one stały się tematem naszych działań ;)], natrafiłam na stronę ekoDziecko.com. Jak się okazuje autorka bloga również zaczerpnęła pomysł od kogoś innego i tak się koło toczy. Pozostaje jedynie dziękować twórcy.
W domu wydrukowałam owe szablony, przygotowałam też talerzyki oraz geometryczne wzory z brokatowej pianki. Wystarczyło, że wraz Wikusią wytniemy dinozaury po konturach [tutaj swój duży udział miała sama Podopieczna], fantazyjnie pomalujemy części talerzyków, a następnie je udekorujemy. Z tak przygotowanych elementów złożyłyśmy niniejsze dinozaury:
Muszę przyznać, że najwięcej czasu zajęło nam oczekiwanie na wyschnięcie talerzyków pomalowanych grubą warstwą farby. Wiki jednak dzielnie [choć momentami niecierpliwie ;)] to zniosła. W końcu się doczekała i mogła udekorować je piankową folią. Niestety, najgorszym punktem programu okazała się sesja zdjęciowa pradawnych papierowych istot, po której to lekko znudzona Podopieczna straciła nimi większe zainteresowanie :(.
Jako że do tej pory raczej takie sytuacje się nie zdarzały, nasza obiektywna ocena tej pracy plastyczno-technicznej wynosi 4 gwiazdki. Stanowią one wypadkową krótkiego czasu przygotowania niedrogich materiałów, dobrej zabawy podczas tworzenia i poziomu [niestety, w tym wypadku niższego] zainteresowania gotowymi, jakże ciekawymi wytworami.
Triceratops, Diplodok, Tyranozaur, Stegozaur, Pterodaktyl
Fajne 🙂
OdpowiedzUsuńSuper
OdpowiedzUsuń